Керування транспортним засобом водієм, що не мають права керування транспортним засобом

Вітаю! Підкажіть пожалйста чи має сенс подовать в суд на співробітника гибдд за (грубо кажучи вимагання) .Отьехав від будинку 300 метрів був зупинений "ДПСнікі ". Документи на руках тимчасові права (прострочені на 10 днів) неогранич страховка, паспорт, техпаспорт. Машину забрали на штраф стоянку незважаючи на можливість уникнути її. Співробітник знав що у мене необмежена страховка і машину може забрати сусід. Кароче по своїй безграммотності я підписав акт про евокуаіціі авто. + 2 протоколи точно не пам'ятаю формулювання (вибачте уточню пізніше вони в машині залишилися евакуйованої) .Получаеться (як я зрозумів пізніше) була ввозможность забрати машину за допомогою сусіда безпосередньо на місці затримання і не використовувати послуги евакуатора, але співробітник ннастоял (промовчав) на евакуації, втіхоря. Я ннеопитний ще 2 місяці за кермом багатьох нюансів не знаю. Скажіть через суд має сенс вибивати гроші витрачені на "нав'язані " послуги евакуатора, ну і за моральну шкоду. Або я підписався і все труба?

Відповідь юриста:

Здрастуйте, керування автомобілем з простроченими тимчасовими правами прирівнюється до управління без прав.

Стаття 12.7. Керування транспортним засобом водієм, що не мають права керування транспортним засобом

1. Управління транспортним засобом водієм, що не мають права керування транспортним засобом (за винятком навчальної їзди), - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


До того ж, в ст. 2713 КоАП зазначено, що при порушеннях правил експлуатації транспортного засобу і керування транспортним засобом відповідного виду, передбачених частиною 1 статті 1181 статтями 11911.261129 частиною 1 статті 12.3 частиною 2 статті 125 частинами 1 і 2 статті 127 , Частинами 1 3 і 4 статті 12.8 частинами 4 та 5 статті 1216 частинами 3 - 4 6 статті 1219 частинами 1 - 3 статті 12211 частиною 1 статті 12212 статтею 1226 частиною 3 статті 1227 частиною 2 статті 1438 справжнього Кодексу, застосовуються затримання транспортного засобу, тобто виключення транспортного засобу із процесу перевезення людей і вантажів шляхом переміщення його за допомогою іншого транспортного засобу і приміщення найближчим спеціально відведене охоронюване місце (на спеціалізовану стоянку), і зберігання на спеціалізованій стоянці до усунення причини затримання.

Дії співробітника ДІБДР правомірні.

 

Додаткові матеріали:

 • Чи правильно вчинив інспектор ГИБДД склавши протокол про керування транспор ...
 • Як карається їзда на транспортному засобі з державними номерами закритими п ...
 • З кого стягнути заподіяну в ДТП шкоди, якщо винуватець не власник автомобіл ...
 • Тлумачення поняття "Управління автотранспортним засобом водієм"?
 • Підсумовування термінів позбавлення права керування транспортним засобом

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ