Як боротися з поліцейським свавіллям

Вітаю!
На прохання групи мешканців нашого району звертаюся до правозахисної громадськості в зв'язку з фактом явного неприкритого поліцейського свавілля. Йдеться про вимагання квартир у одиноких наркоманів. При цьому поліцейські не гребують ні жорстоким фізичним насильством, ні такими "класичними " прийомами, як банальне підкидання наркотиків потенційним жертвам з групи ризику.
У тому конкретному випадку, про який йде мова, кілька громадян (не менше семи осіб) стали свідками відкритого підкидання героїну жителю нашого району, при цьому поліцейські з Кримінального розшуку витончено знущалися над ними били його, незважаючи на протести присутніх на крики перехожих.
Це сталося 23 липня о 1330 біля будинку. Оперативники скрутили С., наділи на нього наручники і почали вивертати йому руки з суглобів, підвішуючи за скуті за спиною руки (на зразок диби). Одночасно інші поліцейські нишпорили по кишенях С., залазили до нього в шкарпетки, копалися в одязі. Цей вибачте на слові "обшук " проводився - в порушення всіх процесуальних норм - за відсутності понятих і без будь-якого протоколу. С. голосно кричав і верещав від болю, збіглися люди (місцеві жителі, різного віку та соціального стану, з них не менше семи висловили бажання виступити на суді на захист С.). Справа в тому, що С. є єдиним власником однокімнатної квартири. Будучи наркоманом з великим стажем, хворим, що деградували людиною, природно, представляв великий інтерес для "чорних ріелтерів ", в ролі яких, буває, виступають і співробітники поліції.
Два роки тому С. був затриманий на вулиці в стані сильного наркотичного сп'яніння, маючи при собі одну дозу наркотику. За свою свободу він пообіцяв міліціонерам квартиру, і його відпустили. Однак пізніше С. від цієї угоди відмовився, що, як вважають сусіди, і послужило справжньою причиною арешту.

Відповідь:
Вам слід звернутися з колективним зверненням в Слідчий Комітет Росії. Попереднє розслідування проводиться слідчими Слідчого комітету Російської Федерації - у кримінальних справах скоєних посадовими особами Слідчого комітету Російської Федерації, органів федеральної служби безпеки, органів внутрішніх справ Російської Федерації, органів з контролю за обігом наркотичних засобів і психотропних речовин. Під заявою буде проведена перевірка.
За результатами розгляду повідомлення про злочин приймається одне з таких рішень:
-про порушення кримінальної справи;
-про відмову в порушенні кримінальної справи;
-про передачу повідомлення за підслідністю;
-про передачу повідомлення за підслідністю у відповідності зі ст. 151 КПК РФ у кримінальних справах приватного обвинувачення - до суду відповідно до ч. 2 ст. 20 КПК РФ.
Про прийняте рішення повідомляється заявнику, при цьому, йому роз'яснюється право оскаржувати дане рішення і порядок його оскарження.
Дії (бездіяльність) слідчого, керівника слідчого органу можуть бути оскаржені в установленому кримінально-процесуальним законом порядку (ст. 124 і ст. 125 КПК України) учасниками кримінального судочинства, а також іншими особами вищій посадовій особі, прокурору, або в суд, в тій частини, в якій вироблені процесуальні дії і прийняті процесуальні рішення зачіпають їх інтереси.
Якщо у Вас ще залишилися питання, зв'яжіться з нами по телефону.

 

Додаткові матеріали:

 • Ознайомлення з матеріалами кримінальної справи адвокатом обвинуваченого
 • Чи може муніципалітет оскаржити приватизацію квартири?
 • Оскарження рішень дізнавача в органи прокуратури
 • Захист житлових прав громадян та оскарження дій державних органів
 • Захист житлових прав громадян та оскарження дій державних органів

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ