Розірвання шлюбу та поділ спільно нажитого майна

Добридень! Коротенько історія така: в даний час перебуваю в шлюбі з дружиною. Є син 4.5 року. Протягом останнього року дружина неодноразово піднімала питання про те, щоб ми розлучилися, "оскільки не відчуває поруч чоловічого плеча ". Частково це було пов'язано з характером моєї роботи, яка передбачає ненормований робочий день і часті (8-10 разів на рік) відрядження, тривалістю від декількох днів і тижнів до декількох місяців кожна. Спільно нажите майно: (1) заміський будинок (збудований мною на гроші, взяті в кредит на роботі, і погашений за рахунок відрахувань із моєї зарплати), автомобіль Toyota Land Cruiser, подарований мною дружині (оформлений на неї), ну і різноманітна побутова техніка і меблі в квартирі. Будинок - моя єдина нерухомість, у подружжя є квартири, що залишилися в спадок від бабусь, а також квартира її батьків і дача. Дружина офіційно не працює, займається репетиторством в приватному порядку. Я не підтримував ідею розлучення (не рахував озвучувану причину достатньою підставою), але постійні закиди на мою адресу зробили свою справу і в цьому році я став жити окремо, знявши квартиру. Продовжую нести помітну частину витрат: оплата оренди квартири, в якій живе дружина з сином ( "бабусині " квартири її батьки здають і живуть на ці гроші), оплата няні, домробітниці, дитячих шкіл і секцій, покупка одягу і взуття дитині, продуктів , закордонний відпочинок. Зараз дружина стала жити з іншим хлопцем (виявилося, що це давній роман, що почався три роки тому під час одного з моїх від'їздів. Постійного заробітку у цієї людини немає, до переїзду до дружини він жив зі своєю мамою). З сином бачуся досить часто, разом летимо і на вихідні, але все це "за залишковим принципом ", тобто тоді, коли дружина сама не може, поїхала, коли хворіє няня, і т.п. Хотілося б вирішити дану ситуацію і розлучитися, передбачивши максимально можливий час для спілкування з дитиною в уобном для мене і нього графіку і, по можливості, залишивши собі будинок (одноосібний власник зараз я), в якому дружина, до речі, жодного разу не була - їй не було цікаво їм займатися на етапі будівництва і вона чекала, коли я там закінчу оздоблювальні роботи "під ключ "). Автомобіль і все інше по дріб'язку готовий залишити їй. Відносно будинку (враховуючи, що він формально придбаний в шлюбі) теоретично готовий на компромісні варіанти, але виключно в разі його оформлення на мене і /або дитини, подальші дії з будинком (продаж, обмін) готовий здійснювати з урахуванням всіх інтересів сина, але не наміри подружжя. Хотілося б отримати консультацію сімейного адвоката високої кваліфікації, здатного здійснити всебічну підготовку процесу з метою досягнення максимально сприятливого судового рішення, що враховує всі фактори ситуації (ініціатива на розлучення з боку дружини, її новий публічний цивільний шлюб в статусі заміжньої жінки та інше). Заздалегідь вдячний. З повагою, Олексій.

Відповідь юриста:

Здрастуйте, Олексій. 1. Будинок (якщо кредит брався вже в шлюбі), автомобіль, техніка є спільно нажитим майном і буде ділитися між вами і вашою дружиною за загальним принципом в рівних частинах. Також ви можете зробити висновок з дружиною угоду і розділити майно "мирно".
2. Ви маєте право направити позов про визначення порядку спілкування з дитиною, наприклад, кожні вихідні.
3. При можливості відразу укладіть угоду про виплату аліментного змісту. Всі грошові кошти надсилайте поштою.

Питання поки занадто об'ємний, адже невідомо: чи погодиться з подружжя на укладення угоди або захоче ділити майно в суді, буде перешкоджати спілкуванню з дитиною або подавати на аліменти і т.д. Ви можете записатися на консультацію, після якої стане зрозумілий подальший курс вирішення питання.

 

Додаткові матеріали:

 • Визначення місця проживання неповнолітнього з батьком
 • Розділ квартири купленої до шлюбу, але зареєстрованої під час останнього
 • Чи може дружина претендувати на майно зареєстроване на чоловіка під час шлю ...
 • Чи залежить на розділ майна з ким залишається спільна дитина при розлученні ...
 • Як успадковується майно після спадкодавця, якщо не залишено заповіт?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ