Один із спадкоємців не реєструє свою частку в квартирі і не платить комунальні платежі: що робити?

Здрастуйте, у мене така ситуація: ми з братом отримали спадщину по 1/2 частки квартири кожен, отримали свідоцтва про право на спадщину, але я свою частку зареєструвала в реєстраційній палаті, а брат немає. На даний момент у квартирі ніхто не живе, квитанцію з оплати комунальних платежів повністю доводиться оплачувати мені, брат же в ЕИРЦ не фігурує, і в той же час квартиру без його згоди я здати не можу, він не бажає більше нічого робити. Чи є він власником на підставі свідоцтва про право на!
спадок, чи повинна я сплачувати повністю за всю квартиру, чи маю я право в ЦІЙ СИТУАЦІЇ здати житло в оренду без його згоди, як змусити його зареєструвати нерухомість в УФРС або оплачувати комуналку і на підставі чого, чи в моїй ситуації виходу немає, чи існують терміни для реєстрації свідоцтва в регпалате? Спасибі.

Олена

Відповідь юриста:

Здравствуйте, Олена. Хоча відповідно до пункту 4 статті 1152 ЦК України право власності на прийняте спадщину і визнається належною спадкоємцеві з дня відкриття спадщини (дня смерті спадкодавця), однак розпорядитися спадковим нерухомим майном він зможе тільки після державної реєстрації свого права на нього в органах реєстрації.
Для того, щоб не платити комунальні платежі в поодинці подайте позовну заяву про визначення порядку сплати комунальних платежів.

 

Додаткові матеріали:

 • Чи можна приватизувати муніципальну квартиру без згоди одного з мешканців?
 • Як розділити оплату по комунальних платежах в муніципальній квартирі?
 • Які наслідки визнання угоди продажу спадкової квартири недійсним?
 • Чи повинен покупець платити податок 13% від продажу квартири?
 • Що робити якщо один з власників не платить за комунальні послуги?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ