Чи обов'язково приймати спадщину спадкоємцю, або він може відмовитися на користь інших?
У червні 2010 померла жена.Осталісь спадкоємці Я, мій син 26 років і дочка 23 роки. Звернувся до нотаріуса для оформлення спадщини в березні 2011. Є приватизована квартира, власність на квартиру оформлена на дітей і дружину. При проведенні приватизації я від своєї частки відмовився. Є будинок і 12 соток землі, право власності оформлено на дружину. Під час покупки будинку і приватизації квартири я хворів і всі документи оформляли на дружину і дітей. Але через хвороби і смерті дружини (рак шлунка) доводиться займатися оформленням спадщини. Хочу відмовитися від своєї частки спадщини на користь дітей і розділу майна в рівних частках. Нотаріус за місцем проживання сказала, що звернулися пізно ітеперь все буде оформлятися в обов'язковому порядку на трьох, т.е на мене і дітей. Чи правильно це? Крім того. Син одружений, має доньку 25 року. Дочка поки не одружена, дітей немає. Як в цьому випадку ділиться спадщину, якщо між дітьми в плані розділу розбіжностей немає і вони згодні на розділ (оформлення прав власності) рівними частками т.е навпіл. Відповідь можна напрвіть на мою електронну пошту. jv-p@yandex.ru З вдячністю Ю. Павлуша.
Юрій
Відповідь юриста:
Здрастуйте, Юрій. Ваші діти можуть направити позовну заяву про відновлення строку прийняття спадщини, або позов про встановлення факту прийняття спадщини (якщо він мав місце). А ви можете просто не направляти позов і не вступати у спадкові права.
Додаткові матеріали:
Як вступити в спадкові права якщо пропущено строк прийняття спадщини?Як оформити квартиру, що залишилася після бабусі у спадок?Як вступити в право власності на спадкове майно?Як онуку зручніше за все оформити право спадщину на квартиру?Чи можуть спадкоємці змінити розмір часток у спадщині за угодою?