Хто має оплачувати проведення почеркознавчої експертизи?
Здрастуйте!
Я втратила паспорт і на загублений паспорт кимось було взято кредит.
Заява про втрату було написано в лютому 2006 року, кредит був узятий в липні 2006 року.
У 2008 році мені прийшов наказ про виплату кредиту Альфа-банку з Самарського суду (я жодного разу не була в Самарі). На це я написала листа, що кредиту не брала і приклала довідку з ФМС. Мені прийшла відповідь що наказ скасований. У вересні 2010 року прийшла повістка з іншого суду (вже за місцем проживання), номер справи той же. Я прийшла до суду, ознайомилася з матеріалами справи: ксерокопія втраченого паспорта з не моєю фотографією, 2 ксерокопії страхових свідоцтв, які мені не належать, ксерокопії договору з Альфа-банком, підписи на яких не відповідають моїй. Я сказала судді, що кредит не брала і пред'явила свої документи. Суддя сказала що запит у ФМС і Пенсійну вона пошле, якщо я так хочу, але докази фальшивих документів є лише непрямими. Щоб довести свою невинність мені необхідно за свій рахунок замовити графологічну експертизу. Чи так це? Невже доказ фальшивих документів, які фігурують у справі, є доказами того, що я повинна виплачувати кредит, якого не брала? У Пенсійному відповіли, що номери свідоцтв зі справи мені не належать: один номер належить іншій людині, а другий ніколи нікому не видавався. У ФМС вдруге підтвердили що справа про втрату було заведено набагато раніше, ніж був виданий кредит. Графологічну експертизу, як хоче суддя, я замовити не можу - вона коштує 14000 рублів, а у мене немає на це коштів. Як мені слід вчинити?
Антоніна
Відповідь юриста:
Привіт, Антоніна. Законом передбачені такі варіанти відшкодування витрат на проведення судово-почеркознавчої експертизи. У разі проведення експертизи за ініціативою органу судової влади всі витрати покриваються з федерального бюджету. Стороні, на користь якої суд постановив своє рішення, присуджується відшкодування всіх понесених у справі витрат за рахунок іншої сторони. Якщо ж викладені в позові вимоги були задоволені судом не в повній мірі, дані судові витрати присуджуються позивачеві в сумі, яка пропорційна задоволеним в судовому процесі позовних вимог, а відповідачеві - в торбі пропорційної тієї частини позову, в якій було відмовлено позивачеві.
Додаткові матеріали:
Що робити, якщо після погашення заборгованості за кредитом, колектори вимаг ...Як розрахуватися з боргом за кредитом, якщо він брався для іншої людини?Чи може суд зобов'язати сплатити графологічну експертизу?Чи може банк відмовити боржнику у праві користування особистим рахунком?Чи може банк списувати кошти з особового рахунку клієнта для погашення кред ...