Примусове лікування від алкоголізму за відсутності згоди

Здравствуйте.
Ситуація така:
Мій старший брат з дружиною (не офіційно) і дочкою (дитині 1 р. 3 міс.) Змушені жити з алкоголіком, ким є мій другий брат далі А.
А. п'є вже 3 роки, кидати явно не збирається, постійно влаштовує сцени з криками і лайкою, може запросто вночі зайти в кімнату де спить дитина з батьками і вимагати випити або ще що (його іноді "клинить "). Одного разу розбив скло в міжкімнатні двері, оскільки полетіли в бік дитячого ліжка і дивом не залетіли в неї. Вибачався, а тижнів через 2-3 також розбив і другі двері. Постійно тисне на старшого брата через дитину, вимагаючи випити, а якщо випиває, то стає буйним і неадекватним. Старший брат не працює, тому що не може залишити дружину і дитину з А. Працює дружина.
Неможливо зробити ремонт через те що А. може все поламати. Тому ремонт тільки в кімнаті у старшого брата. Дівчинка почала ходити і їй цікаво що за межами її кімнати, але на даний момент прогулянка по квартирі не осуществіма.Простіте якщо подробиці зайво, але я хотіла більш точно передати в якій обстановці росте дитина.
Ми не знаємо що робити. А. лежав в наркологічній клініці, але не офіційно т. к. не хоче вставати на облік. Лежав рази 4. Коли А. лягає в лікарню, мета у нього одна: "прочистити " як він каже, щоб потім далі пити. Лікар сказав що органи у нього в порядку і весь удар від алкоголю йде на нервову систему, що ще гірше. Ми викликали міліцію, його забирають і відпускають через три години. У швидкої з п'яними справи не мають і говорять щоб дзвонили в міліцію.
А. явно потребує примусового лікування. Я і старший брат їздили до лікаря-нарколога в нашому наркологічному диспансері, дізнавалися про примусове лікування, він сказав що воно на папері є, а ось в реальності покласти людину на лікування, якщо він того не хоче, шансів немає.
Будь ласка скажіть як вирішити ситуацію.

Відповідь юриста:
Добрий день. Шкода, що в РФ немає закону, на підставі якого алкоголіка, що знаходиться постійно в неосудному стані і становить загрозу для оточуючих, визначали б на примусове лікування. Поки це прерогатива правоохоронних органів та суду. Якщо А. здійснить правопорушення (допустимо, побої), за вашою заявою суд може призначити подібну міру, але до цього моменту ви не зможете примусово змусити А. лікуватися. За більш детальними консультаціями ви можете звернутися до наших фахівців, які пояснять порядок і підстава примусового лікування від алкоголізму.

 

Додаткові матеріали:

  • Спадкування майна спадкодавця після його смерті
  • Пред'явлення вимог кредиторами до спадкоємця, не набрало спадкові права
  • Порядок виправлення помилок у свідоцтві про народження
  • Порядок спілкування дитини з батьком, які проживають окремо
  • Захист прав неповнолітньої спадкоємиці в судовому порядку

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ