Чи може позивач оскаржити постанову про скасування заочного рішення суду?

inprost@rambler.ru
Питання: Чи маю я (позивач) право оскаржити ухвалу мирового судді про скасування заочного рішення, ухваленого ним-таки раніше на мою користь за моїм позовом до страхової компанії про компенсацію збитку від ДТП?.
Представник страхової компанії в судове засідання, щодо розгляду мого позову, не з'явився, хоча був сповіщений у встановленому порядку, пояснень своєї неявки не представив. Світовий суддя виніс заочне рішення про повне задоволення моїх позовних вимог. Після отримання заочного рішення суду, страхова компанія "прокинулася" і направила до суду заяву про скасування заочного рішення. У своїй заяві про скасування ЗР, представник страхової компанії знову ніяк не пояснює (порушуючи ст.238 ЦПК РФ) свою неявку в перше засідання суду, вказує на неправомірність застосування занадто високих вартості запчастин та ремонтних робіт за розцінками дилерського центру (в укладенні незалежної експертизи, представленому мною), тоді, як за законом про ОСАГО слід мовляв застосовувати середні розцінки по регіону. Я в своєму запереченні з приводу скасування ЗР суду вказав, що в заяві знову не вказана причина неявки в перше засідання; доводи про високі розцінки безпідставні, тому що ці матеріали були на момент розгляду у справі, значить були враховані судом при винесенні заочного рішення. Незважаючи на мої доводи мировий суддя прийняв ухвалу про скасування заочного рішення і призначив нове засідання суду через десять днів. Чи можу я оскаржити таке визначення суду?

Відповідь юриста:

Привіт, згідно зі ст. 237 ЦПК: Заочне рішення суду може бути оскаржене сторонами також в апеляційному порядку протягом місяця після закінчення строку подання відповідачем заяви про скасування цього рішення суду, а в разі, якщо таку заяву подано, - протягом місяця з дня винесення ухвали суду про відмову в задоволенні цієї заяви.


1. Заява про скасування заочного рішення суду має містити:

1) найменування суду, що ухвалив заочне рішення;

2) найменування особи, яка подає заяву;

3) обставини, що свідчать про поважність причин неявки відповідача в судове засідання, про яких він не мав можливості своєчасно повідомити суду, і докази, що підтверджують ці обставини, а також обставини і докази, які можуть вплинути на зміст рішення суду;

4) прохання особи, яка подає заяву;

5) перелік доданих до заяви матеріалів.

2. Заява про скасування заочного рішення суду підписується відповідачем або за наявності повноваження його представником і подається в суд з копіями, число яких відповідає числу осіб, що беруть участь у справі.

3. Заява про скасування заочного рішення суду не підлягає оплаті державним митом.

 

Додаткові матеріали:

  • Як оскаржити заочне рішення суду про стягнення збитків?
  • Як оскаржити заочне рішення про виплату боргу банку, якщо небуло можливості ...
  • Чи правомірно стягнення заборгованості в солідарному порядку?
  • Чи може позивач оскаржити постанову про скасування заочного рішення суду?
  • Оскарження рішення мирового судді

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ