Чи законна комісія за відкриття і ведення позикового рахунку при отриманні кредиту?

Здрастуйте! рік тому я купив автомобіль за програмою автокредитування Алтайенергобанка, запропонованої мені в автосалоні "Автосвіт "
У результаті банк схвалив кредит у розмірі близько 433000 рублів.
У додавання до цієї суми я отримав комісію за видачу кредиту в розмірі 35000 і страховку в розмірі 25659.20
При цьому на останнє я згоди не давав, а страхування життя справа добровільна.
Пізніше я побачив в пресі ряд статей присвячених комісіям за видачу кредитів про про нібито незаконність цієї процедури.
У банку моє запитання ні як не прокоментували і зам'яли цю тему, а на мої питання по страхуванню життя, намагалися ввести мене в оману назвавши цю суму автокаско і т.п.
А нещодавно, за черговому платежі мені абсолютно випадково повідомили, що тепер я повинен платити зовсім іншому банку, але на ті ж реквізити. Відповідно до одного з пунктів договору банк має право уступати права третій особі, але з обов'язковим повідомленням клієнта (письмово), чого зроблено не було.
Питання: Наскільки дана ситуація є правомірною з точки зору закону? Чи повинен я укладати договір з іншим банком, якщо на даний момент у мене на руках тільки договір з Алтайенергобанком?
Могул я вимагати компенсації за комісію і страховку? Дмитро

Відповідь юриста:

Привіт, Дмитро. На думку Президії ВАС, взіменіе платежу «за обслуговування кредиту» неправомірно, оскільки не передбачено Цивільним кодексом РФ. Не може він розглядатися і як самостійна послуга: «У відповідність з пунктом 1 статті 819 Цивільного кодексу Російської Федерації за кредитним договором банк або інша кредитна організація зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, передбачених договором, а позичальник зобов'язується повернути отриману грошову суму і сплатити відсотки за неї. З Положення «Про правила ведення бухгалтерського обліку в кредитних організаціях, розташованих на території Російської Федерації» (затвердженого Банком Росії 26.03.2007 № 302-П) випливає, що умовою надання та погашення кредиту (кредиторська обов'язок банку) є відкриття і ведення банком позикового рахунку . Позичкові рахунки не є банківськими рахунками і використовуються для відображення в балансі банку утворення і погашення позичкової заборгованості, тобто операцій з надання позичальникам і поверненню ними грошових коштів (кредитів) відповідно до укладених кредитних договорів. Таким чином, дії банку з відкриття та ведення позикового рахунку не можна кваліфікувати як самостійну банківську послугу. »

По даній категорії справ судова практика неоднозначна, однак останнім часом все частіше суди стають на бік позичальників. Ви можете записатися на консультацію до нашого юриста, який допоможе вам розібратися в ситуації, що склалася після ознайомлення з усіма документами, що мають безпосереднє відношення до справи.

 

Додаткові матеріали:

  • Стягнення комісії за ведення позикового рахунку і її повернення
  • Стягнення комісії за ведення позикового рахунку і спосіб її повернення
  • Стягнення комісії за ведення позикового рахунку і її повернення
  • Неможливість виплати кредитного зобов'язання позичальником
  • Банківська комісія за ведення позикового рахунку

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ