Розділ приватизованої квартири при розірванні шлюбу
Прожили з чоловіком 30 років, маємо двох дорослих синів (29 і 24). Чоловік з 1996 ніде не працює, забезпечення сім'ї лежало на мені. Останніми роками посилилася його агресія і насильство по відношенню до мене. Останні два роки мені довелося бігти і жити в іншій квартирі (живу і доглядаю за його матір'ю -89 років). Діти перемістилися в цю ж квартиру ще раніше. Бабуся і дідусь (батьки чоловіка) подарували цю свою квартиру нашим дітям, які за ними доглядають. Ми ж в шлюбі в 1986 році за постановою тодішнього Мосміськвиконкому отримали на трьох людей (мене, чоловіка, старшого сина) 2-кімнатній квартирі, яку приватизували в рівних частках в 1996 вже на 4-х (разом з народженим молодшим сином). Зараз я подала заяву на розлучення і розподіл майна (нашої 2-х кімнатної квартири) по суду, оскільки чоловік від добровільного розміну відмовляється. Живе один в 2-х кімнатній квартирі, не працює, просить гроші у старшого сина. Більш того, вселяє дітям, що раз його батьки подарували їм свою квартиру, то їх частки в нашій 2-х кімнатній квартирі належать йому, і при розділі я повинна отримати тільки чверть. Я ж вимагаю розділу квартири навпіл (мені і старшому синові), і другу половину (чоловікові і молодшому синові). Боюся, що на суді можуть бути ускладнення. Діти можуть піддатися на категоричні вимоги батька. Які можна зробити дії, щоб здійснити розмін по справедливості (навпіл)?
Відповідь юриста:
Привіт, в даному випадку, ви, ваш чоловік і сини є власниками даної двокімнатної квартири в рівних частках - кожному належить по 1/4 частки квартири. І при розірванні шлюбу ви з чоловіком можете ділити тільки свої частки, але не частки ваших синів.
Додаткові матеріали:
Розділ спільної власності подружжя не розриваючи шлюбСпадкування майна спадкодавця після його смертіРозділ спільної власності подружжя не розриваючи шлюбВизначення порядку користування квартирою та продаж даного житлаРозділ спільного майна подружжя після розірвання шлюбу