Позовна заява про повернення коштів по розписці

Здрастуйте! У мене склалася наступна ситуація: у 2006 р. у мене попросили в борг (взяти 2 кредиту і вони їх погасять) на розвиток фірми 3 людини. сума загальна 400 тис.руб. - 2 людини дали розписку про зобов'язання погасити один кредит (кредит 200 тис.р.), з-ї людина написала договір + розписку на позику 200 тис. руб. із зобов'язанням повернути через рік.
Кредити платити перестали, гроші ніхто не повернув.
Я подала заяву в міліцію про порушення кримінальної справи на 2-х осіб (по розписці із зобов'язанням закрити кредит). Мені в порушенні відмовили на підставі того, що вони всі гроші витратили на відкриття фірми і запропонували звернутися до суду в цивільному порядку. А засновником фірми є третя людина з цієї компанії, з яким у мене теж договір + розписка на 200 тис. руб., І який теж нічого не повертає.
Є ще такий факт - дані громадяни набрали таким чином грошей у великої кількості людей - у багатьох взагалі без документів, по дружбі, тепер не повертають.
З тих пір (з відмови про порушення) пройшло 25 роки, всі обіцяли, що гроші повернуть, але ні копійки не повернули. Третій теж обіцяв повернути, але на нього заяву не писалося, але теж грошей немає.
Питання:
Чи можлива подача заяви в прокуратору за фактом шахрайства групою осіб (чи можна об'єднати заяву на всіх трьох, ОЗУ або якось так)?
Як краще писати заяву всім постраждалим - всім разом одну заяву або кожен своє із зазначенням відомих йому решти постраждалих?
Що Ви можете порадити в даній ситуації?

Відповідь юриста:

Привіт, першим радою в даній ситуації є обов'язкове погашення вами кредитного зобов'язання перед банком. У той же час вам необхідно направити до суду позовну заяву про стягнення грошових коштів по розписці. Повернення боргу по розписці, згідно зі ст. 122 Цивільного процесуального кодексу РФ, можна провести в наказовому виробництві: спрощеному порядку судового розгляду, коли заявнику достатньо зібрати необхідні документи (розписку, паспорт, квитанцію про оплату державного мита), направити заяву на видачу судового наказу, який має силу виконавчого листа. Далі судовий наказ передається судовим приставам (якщо боржник не подасть заяву про його скасування), які займуться поверненням боргу.

Якщо боржник скасує судовий наказ, то ви будете звертатися до суду в порядку позовного провадження. Так само вам необхідно клопотати перед судом про арешт майна боржника для забезпечення позовної заяви.

Наші фахівці допоможуть вам з складанням необхідних процесуальних документів та представлять ваші інтереси в суді.
Для отримання більш детальної консультації щодо порядку ваших дій, вам необхідно записатися на консультацію до юриста.

 

Додаткові матеріали:

  • Повернення коштів за земельну ділянку та спонукання до укладення договору
  • Стягнення заборгованості по розписці в судовому порядку
  • Стягнення грошових коштів в судовому порядку за розписці
  • Позовна заява - Борг
  • Стягнення заборгованості за кредитом з поручителя

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ