Як змусити виписатися з квартири громадянина, що має право безстрокового користування житлом?
Добрий день. У мене таке питання. У нас з братом була домовленість про те що я йому віддаю всі свої частки в житловому будинку на дачі а він мені залишає квартиру. Ми попросили нашу маму приватизувати квартиру на себе (для спрощення приватизації я виписався з квартири до дружини а брат писав відмову від приватизації) щоб вона потім після приватизації оформила на мене заповіту на квартиру. Що й було зроблено. Але після того як я оформив всі документи на дарування на будинок для брата він відмовився виписуватися з квартири і замість цього заявив що пропише в квартиру свого 14летніго сина і потім буде оскаржувати заповіту на квартиру.
Питання як нам з мамою поступити в даній ситуації щоб квартира залишилася тільки в моїй власності.
Олександр
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Александр. У даній ситуації ви не зможете змусити брата виписатися з квартири, тому він отримав право безстрокового користування квартирою. До того ж він має право прописати до себе неповнолітнього сина без дозволу власника квартири. Якщо заповіт складено на вас і немає причин для його оскарження, то квартира буде у вашій власності і ви зможете розпоряджатися нерухомістю на свій розсуд (але вона буде з обтяженням, що наприклад, знижує її вартість на ринку). Для оскарження заповіту потрібні підстави, яких у вашій ситуації не видно. Однак для повної відповіді необхідно ознайомитися з усіма нюансами ситуації.
Додаткові матеріали:
Чи можна приватизувати муніципальну квартиру без згоди одного з мешканців?Які права втрачає громадянин, виписався з неприватизованої квартири?Як вирішити житлове питання з братом, який не дозволяє здавати квартиру?Чи має дідусь право на квартиру, якщо відмовився від приватизації в свій ча ...Як приватизувати муніципальну квартиру, якщо вже брав участь в приватизації ...