Чи має колишній будівельник-виконроб право на дострокову пенсію в 57 років?
Добрий день, шановні!
Цікавить таке питання. Мені 57 років, трудовий стаж більше 25 років в якості будівельника виконроба до цього пропрацював 10 років Давно ще Можливий ні достроковий вихід на пенсію? Адже як пишуть: Відповідно до пп. 2 п. 1 ст. 27 Федеральний закон від 17 грудня 2001 р. N 173-ФЗ "Про трудові пенсії в Російській Федерації ", дострокова трудова пенсія по старості призначається чоловікам по досягненні віку 55 років і жінкам після досягнення віку 50 років, якщо вони пропрацювали на роботах з важкими умовами праці відповідно не менше 12 років 6 місяців і 10 років і мають страховий стаж відповідно не менше 25 і 20 років.
У разі, якщо зазначені особи пропрацювали на перерахованих роботах не менше половини встановленого строку та мають необхідну тривалість страхового стажу, трудова пенсія їм призначається із зменшенням віку, передбаченого статтею 7 цього Закону, на один рік за кожні 2 роки і 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи жінкам;
Олександр Вікторович
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Олександр Вікторович.
Роботи і спеціальності, що відносяться до будівництва, які дають право на пільгову пенсію, наведені в Списку № 2 затвердженому постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 р. № 10 (розділ XXVII). Застосовується він і в даний час відповідно до постанови Уряду РФ від 18 липня 2002 р. № 537. У список входять як робочі спеціальності, так і посади керівників та спеціалістів.
До пільговим робочим спеціальностям, зокрема, відносяться:
- Асфальтобетонник;
- Бітумщікі;
- Муляри (бригадні);
- Камнетесов;
- Покрівельники рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів, зайняті на роботах із застосуванням мастик і грунтовок;
- Машиністи укладальників асфальтобетону та ін
До керівникам і фахівцям, які мають право на пільгову пенсію, віднесені майстра будівельних та монтажних робіт і виконроби. В окрему групу виділені підземні роботи по будівництву і ремонту метрополітенів і підземних споруд.
Будівельникам пенсія призначається на п'ять років раніше (чоловікам, які досягли віку 55 років), якщо вони пропрацювали на роботах з важкими умовами праці не менше 125 років і мають страховий стаж відповідно не менше 25 років.
Пільги покладені і працівникам, які пропрацювали на важких роботах не менше половини встановленого строку (для чоловіків - шість і більше років), у яких є необхідний страховий стаж (25 років - для чоловіків).
Додаткові матеріали:
Чи зараховується до трудового стажу педагога робота музичним керівником?Як подати позовну заяву до суду про призначення пенсії?На які виплати може розраховувати співробітниця ліквідованого підприємства, ...Як обчислюється загальний трудовий стаж під час догляду за дитиною?Можливість отримання звання "ветеран праці" при відсутності підпису мініс ...