Оскарження рішення суду
При оголошенні рішення суду оголошується підставу винесеного рішення, а також порядок і терміни його оскарження. Оскарження рішення суду першої інстанції має бути здійснене протягом 10 днів. Згідно ЦПК РФ, повний текст рішення готується судом протягом 5 днів, але найчастіше це займає більше часу і, на жаль, не збільшує строку оскарження, так як він починає обчислюватися з моменту винесення судового рішення, а не з моменту видачі відповідного документа на руки .
На практиці отримання на руки тексту мотивованого рішення може зайняти значно більший термін, що пояснюється як людськими факторами (наприклад, зайнятість або хвороба судді), так і технічними (поломки оргтехніки тощо). Якщо протягом 5 днів документ не видано, необхідно подати скаргу голові суду.
Крім рішення суду необхідно ознайомитися з протоколом засідань суду: цей документ може містити неточності, причому не на вашу користь. Безліч рішень суду визнаються в подальшому недійсними саме через виявлення неточностей у протоколі засідань.
Існує різний порядок оскарження не вступили і вступили в законну силу рішень суду. У першому випадку рішення оскаржуються в судах другої інстанції. Вступили в силу рішення суду підлягають оскарженню в суді наглядової інстанції по наглядової скарзі або за поданням прокурора. Крім того, перегляд вступило в законну силу рішення суду може бути здійснений у зв'язку з нововиявленими обставинами справи.
Фахівці нашого центру проводять кваліфіковане оскарження рішень судів у відповідних інстанціях. Ми забезпечимо відновлення строку оскарження в разі його пропуску і гарантуємо дотримання і захист ваших законних прав та інтересів.
Додаткові матеріали:
Апеляційна скарга в судОскарження рішенняАдміністративне оскарженняАпеляційна скаргаОскарження рішення мирового судді