Судові позови
Конституція РФ гарантує право на судовий захист. Засобом захисту через суд оспорюваних або порушених законних прав або інтересів є судові позови. Позивач виступає передбачуваним носієм суб'єктивного матеріального права, а відповідач розглядається в якості передбачуваного носія суб'єктивної обов'язки.
З моменту надходження позову суддя протягом п'яти днів приймає рішення про прийняття позову до провадження. У випадках, передбачених ЦПК РФ, суддя відмовляє у прийнятті заяви, про що складає законно мотивовану ухвалу. Також суддя може вказати, які дії необхідно зробити для усунення перешкод виникнення справи, чи в який орган слід звернутися позивачеві, якщо заяву подано з недотриманням підвідомчості. Повторне звернення з тим самим позовом неможливо, тому неправильно складене позовну заяву може позбавити вас можливості захистити свої права ще до розгляду справи судом. Можна подати приватну скаргу, проте без кваліфікованого юриста вона навряд чи досягне бажаного результату.
При недотриманні заявником певних вимог ЦПК суддя може повернути позовну заяву або залишити його без руху. У будь-якому випадку у визначенні вказуються допущені заявником порушення, усунувши які можна подати повторну заяву. Такі рішення судді також можна оскаржити в приватному порядку.
Фахівці нашого юридичного центру виконають збір та підготовку необхідних матеріалів, правильно складуть і подадуть судовий позов з дотриманням підвідомчості і підсудності. Наші адвокати успішно захищають права як позивачів, так і відповідачів по будь-яким видам судових позовів.
Додаткові матеріали:
Позов до судуЗустрічний позовЗаяву в прокуратуру про порушення кримінальної справиОскарження рішення мирового суддіЗаява на аліменти