Зустрічний позов
Іноді в суді доводиться не тільки шукати захисту своїх порушених прав, але і захищатися від незаконних вимог інших позивачів. Кращою захистом в такому випадку є зустрічний позов - пред'явлення в суді своїх вимог до первісного позивача. Якщо зустрічний позов буде задоволений, це повністю або частково виключить задоволення первісного позову.
При цьому дуже важливо не порушити встановлені законом терміни, так як зустрічний позов можна подати не пізніше трьох днів до першого судового засідання по даній справі.
Необхідно не тільки встигнути в установлений строк зібрати докази, скласти і подати позовну заяву. Але також направити відповідачу копії заяви та доданих документів. По закінченню цього часу прийняття зустрічного позову проводиться за розсудом суду або судді.
Крім того, при складанні зустрічного позову необхідно виконати ряд умов, передбачених чинним законодавством. Перш за все, прямий і зустрічний позови мають бути взаємопов'язані, наприклад, витікати з одного правовідношення, або вимоги повинні бути однорідними, здатними до взаємозаліку.
Суд повинен вважати за доцільне розгляд обох позовів в одному процесі, коли спільний розгляд дає можливість більш точно визначити взаємовідносини сторін і обставини справи. В іншому випадку позови можуть бути розглянуті окремо.
Наші юристи оперативно підготують та подадуть зустрічний позов до арбітражного суду, суду загальної юрисдикції з дотриманням правил пред'явлення позовів, у тому числі у спорах про поділ майна, про присудження аліментів, про виселення, в інших суперечках щодо майнових і немайнових прав, а також складуть грамотний відгук на зустрічний позов.
Додаткові матеріали:
Подача позовної заявиПозов до судуЯк подати позов до судуСудові позовиЦивільний позов