Заява в прокуратуру
У прокуратуру можна написати заяву з приводу утиску своїх прав, прав інших осіб, державних і громадських інтересів. Заява в прокуратуру може бути направлено громадською організацією, трудовим колективом, зборами мешканців і т.п.
Звертатися в прокуратуру можна як у письмовій, так і в усній формі, однак візьміть до уваги, що відповідь дається в тій же формі, що і звернення. Отже, якщо вам потрібен стверджувальний документ, заявляти потрібно в письмовій формі.
Заяву можна передати, використовуючи засоби зв'язку (пошта, факс, телеграф) або представити особисто. Документ складається в довільній формі. Необхідно вказати, в чому полягає порушення, при цьому посилання на відповідні статті закону не обов'язкові. Прокурор сам розбереться з порушеннями. Анонімні заяви прокуратура не розглядає, однак, якщо в заяві повідомляється про підготовлюваний або вчинений злочин, документ направляється до правоохоронних органів.
Працівники прокуратури при розгляді заяв керуються "Інструкцією про порядок розгляду звернень та прийому громадян у системі прокуратури Російської Федерації". У разі відмови в розгляді в течії 10 днів вам буде відправлений вмотивовану відповідь із зазначенням причин.
Заява буде залишено без дозволу, якщо його зміст позбавлене сенсу або прийнято рішення про припинення листування з вами. Останнє можливо, якщо вам дано відповідь, але ви посилаєте повторні звернення з тим же змістом або якщо ваша заява містить нецензурну лайку та образи.
З метою об'єктивності перевірки, заявник може бути викликаний у прокуратуру для дачі пояснень за заявою.
Фахівці нашого центру складуть і направлять заяву в прокуратуру, представлять ваші інтереси в усіх організаціях та інстанціях, у випадку вашого незгоди з рішенням захистять ваші інтереси в суді.
Додаткові матеріали:
Скарга в прокуратуруСкарга в прокуратуру на міліціюЗаява в генеральну прокуратуруЗаяву в прокуратуру про порушення кримінальної справиЯк подати заяву в прокуратуру