Як подати заяву в прокуратуру
Прокуратура зобов'язана розглядати будь-які особисті та колективні заяви. Можна зробити заяву в усній формі, однак варто врахувати, що і відповідь в даному випадку буде наданий в усній формі. Тому краще всього заяву направляти в письмовому вигляді з додатками рекомендованим листом з описом вкладень.
Проаналізувавши ситуацію, що склалася, юрист пояснить, які дії зробити, перш ніж складати заяву і як подати заяву в прокуратуру, щоб отримати задовольняє вас відповідь і рішення вашої проблеми.
У ряді випадків усну заяву може виявитися більш ефективним завдяки оперативності та особистому спілкуванню. При цьому слід взяти до уваги, що дохідливо та аргументовано викласти обставини на папері простіше, ніж в усному заяві. До того ж, на прийом потрібно записатися заздалегідь і дочекатися своєї черги, що відніме немало часу.
У письмовій заяві вказується найменування органу прокуратури чи ПІБ прокурора, якому направляється заява, ПІБ та адреса заявника. Необхідно коротко охарактеризувати суть заяви, наприклад «Про неправомірні дії співробітника міліції». Далі розкриваються обставини події, описуються учасники, вказуються протиправні дії. До заяви повинні бути додані документи або їх копії, що підтверджують викладені факти. Заява має бути підписана заявником із зазначенням дати складання документа.
Наші юристи розглянуть ваше діло, допоможуть підготувати необхідні матеріали, складуть заяву і подадуть його у прокуратуру із дотриманням усіх вимог. При виявленні нових фактів і доказів ми складемо уточнене заяву і подамо його у прокуратуру разом з доданими документами в установленому порядку.
Додаткові матеріали:
Заява в прокуратуруСкарга в прокуратуру на міліціюЗаява в генеральну прокуратуруЗаяву в прокуратуру про порушення кримінальної справиЗаяву в прокуратуру про шахрайство