Як подати до суду
Перш, ніж звертатися до суду, необхідно чітко визначити свої вимоги: які ваші законні права порушені і в якому обсязі, що необхідно зробити для відновлення цих прав і відшкодування шкоди. Для цього необхідно зібрати відповідні докази, які мають переконати суд у вашій правоті, різні документальні матеріали, акти експертиз, свідчення свідків і т.п. Якщо очевидно, що зібраних даних не достатньо для обгрунтування позову, доведеться або скорегувати вимоги відповідно до наявної доказової базою, або вжити відповідні дії до її поповненню.
На підставі підготовлених матеріалів виробляються остаточні вимоги, юридична позиція і складається позовну заяву. Від того, як складено заяву, залежить рішення суду. Встановленої форми заяви немає, але є загальні вимоги до складання цього документа, які встановлюються ЦПК РФ (для подачі заяв у суди загальної юрисдикції) та АПК РФ (для подачі позовів до арбітражних судів). З численних зразків можна почерпнути тільки загальну структуру документа і необхідні реквізити. Скласти ефективне заяву із зазначенням конкретних порушених норм закону та обгрунтуванням висунутих вимог може тільки досвідчений юрист.
Заява має бути написано в строгому діловому стилі. Повторення, несуттєві подробиці та інші «літературні надмірності» відволікають суд від основної вимоги, відповідно ускладнюють прийняття правильного рішення. Грамотно складене і обгрунтоване позовну заяву стає основою для винесення судового рішення.
Наші юристи роз'яснять, як подати до суду на банк, страхову компанію, недбайливого контрагента або виконавця. Досвідчені фахівці складуть позовну заяву, адвокати виконають весь комплекс робіт для успішного вирішення справи в суді.
Додаткові матеріали:
Заява про стягнення боргуПозовна заява про відшкодуванняПозовна заява про стягнення боргуЗустрічний позовАвтоюріст. Складання позову до суду