Апеляційна скарга на рішення податкової інспекції
Апеляційне оскарження в адміністративному порядку рішень податкової інспекції нещодавно затверджено на законодавчому рівні в якості обов'язкової досудової стадії. Якщо раніше платник податків, який притягається до відповідальності за податкове правопорушення, міг на свій розсуд оскаржити таке рішення у вищому податковому органі, то тепер він має право звернутися до суду, тільки після оскарження рішення місцевої ДПІ у вищестоящих податкових органах. В іншому випадку суд може залишити заяву платника податків без розгляду.
Таким чином, обов'язкове апеляційне оскарження застосовується, якщо в результаті податкової перевірки виявлено порушення законодавства та винесено рішення про притягнення (або не притягнення) платника податків до відповідальності. В інших випадках такий порядок не застосовується.
Перш за все, апеляційний порядок оскарження дає платнику податків значну відстрочку. У середньому, термін розгляду апеляційної скарги у ФНС становить від 3 місяців до півроку, а по великих платників податків може затягнутися на рік. Залучення досвідченого фахівця дає можливість в певних межах регулювати цей термін в залежності від потреб платника податків.
Апеляційне оскарження рішень податкової інспекції проводять юристи, які спеціалізуються на господарському та податковому законодавстві, спорах з податковими органами. Залучення кваліфікованих фахівців на стадії розробки податковими інспекторами проекту рішення найчастіше допомагає уникнути і подальшого судового оскарження: на основі правильного застосування норм податкового законодавства рішення інспекторів ДПІ може бути оскаржене в адміністративному порядку. В результаті, як правило, не часто вдається змінити загальне рішення, але суми претензії можуть бути значно зменшені.
Додаткові матеріали:
Скарга в адміністративній справіАпеляційна скарга в судАдміністративне оскарженняАпеляційна скарга на позбавлення правОскарження рішення мирового судді