Визнання нечинною нормативного акта
За загальним правилом закони та інші правові акти не повинні суперечити Конституції РФ, яка має вищу юридичну силу і пряму дію на всій території Росії. Якщо ж акт державного органу або органу місцевого самоврядування порушує зазначену вимогу, його можна визнати недійсним у судовому порядку.
Нормативним правовим актом є акт уповноваженої органу державної влади, органу місцевого самоврядування або посадової особи, виданий в установленому порядку та встановлює правові норми, обов'язкові для невизначеного кола осіб, розраховані на багаторазове застосування і діючі незалежно від конкретних правовідносин, передбачених актом. В залежності від деяких обставин визнання нечинним нормативного акту здійснюють суди загальної юрисдикції або Конституційного Суду РФ, конституційні (статутні) суди суб'єктів РФ і арбітражні суди.
Слід взяти до уваги, що за захистом можуть звертатися лише ті громадяни або юридичні особи, чиї права, свободи та охоронювані законом інтереси порушені. Звернення до суду на захист прав, свобод і законних інтересів інших осіб допускається у випадках, прямо передбачених законом, інакше заява не буде прийнято до розгляду.
У подібних справах сили громадянина або організації, яка звернулася до суду, і державного органу, що прийняв оспорюваний акт, явно не рівні. Заявнику просто необхідна допомога компетентного юриста. Наші фахівці визначать підсудність справи, порушені нормативним актом права, свободи і законні інтереси, спростують доводи відповідача і обгрунтують визнання нормативного правового акта нечинним.
Додаткові матеріали:
Позов до судуЗаява в генеральну прокуратуруВизнання недійсним рішення органу місцевого самоврядування про надання жило ...Відмова в наданні земельних ділянокПредставництво за довіреністю