Пом'якшення адміністративної відповідальності
Межі адміністративного покарання встановлюються законом, який передбачає відповідальність за відповідне адміністративне правопорушення. При визначенні покарання фізичній особі суд насамперед враховує характер правопорушення. Далі береться до уваги особу порушника, його майновий стан, соціальний статус та інші об'єктивні і суб'єктивні характеристики. Крім того, велику роль у визначенні розмірів покарання грають пом'якшувальні і обтяжуючі обставини. Одне з пом'якшувальних обставин - це вік порушника. Особи, які не досягли повноліття, можуть розраховувати на пом'якшення відповідальності.
Пом'якшення адміністративної відповідальності передбачено у разі каяття правопорушника, добровільне визнання в скоєнні адміністративного правопорушення. З цього приводу необхідно додати, що зазначені вище дії необхідно здійснювати після консультації зі своїм адвокатом, який повинен бути попередньо ознайомлений з усіма обставинами справи.
При пом'якшенні відповідальності приймається до уваги сильне душевне хвилювання, збіг тяжких особистих чи сімейних обставин. Якщо правопорушник запобіг шкідливі наслідки свого порушення, а також добровільно відшкодував або усунув заподіяну шкоду або збиток, це сприяє пом'якшенню адміністративної відповідальності.
Наші юристи щодня успішно застосовують на практиці весь арсенал законних способів і можливостей пом'якшення адміністративної відповідальності аж до повного звільнення від відповідальності. Вчасне звернення за юридичною допомогою не тільки спрощує роботу юристів, але найчастіше є необхідною умовою для сприятливого вирішення питання.
Додаткові матеріали:
Апеляційна скарга на позбавлення правЗаяву в прокуратуру про порушення кримінальної справиСкарга на неправомірні дії посадової особиМатеріальна відповідальність працівникаАдміністративне правопорушення