Визначення порядку спілкування з дитиною в судовому порядку

Здрастуйте!
У мене така ситуація:
Син проживає разом з матір'ю після розлучення.
Моя колишня дружина, його мати, вийшла заміж, у неї троє дітей від нового шлюбу. Олена Юріївна перебуває у відпустці по догляду за дітьми, її чоловік не має постійного місця роботи. Доходи сім'ї мінімальні: дитячі посібники, мої аліменти, мінливий дохід чоловіка.
При цьому Олена Юріївна використовує нашого сина Романа в якості домашньої робочої сили: няньки, прибиральника і т.п. Не дає йому кишенькових витрат (і може забрати ті, що даю я), не відпускає на шкільні свята, екскурсії. Не називає його по імені - виключно за прізвищем. Постійно лає, змушує працювати по дому, сидіти з дітьми, що серйозно заважає навчанню хлопчика в школі, не кажучи вже про відвідування додаткових гуртків - на них у Романа немає часу в принципі.
Найголовніше - Олена Юріївна не відпускає Романа до мене. Ні на вихідні, ні на канікули, ні просто в гості по вечорах. А якщо колись і випадає Роману такий дозвіл від матері - то обов'язково при виконанні серйозного обсягу робіт по будинку і з лайкою. Навіть подарунки від мене, сприймаються матір'ю негативно: критикує всі куплені мною речі і те, як Роман виглядає в купленій мною одязі. Хоча сама мати не в змозі купувати Роману навіть мінімально-необхідні речі та одяг.
Що б хотілося: отримати якесь офіційний дозвіл забирати мого сина до себе на вихідні та канікули, а також щоб відповідні органи (опіка?) Провели офіційну бесіду з моєю колишньою дружиною на предмет цього дозволу. Я також готовий забрати сина до себе на постійне проживання, якщо питання постане подібним чином. В суд подавати поки не вважаю за потрібне - думаю розмови з офіційними представниками і паперу моєї колишньої дружини буде достатньо.
Можете порадити куди і як краще звертатися?

Відповідь юриста:

Здравствуйте, якщо ви не бажаєте звертатися до суду, то вам необхідно написати заяву в органи опіки і піклування для проведення перевірки. Однак тільки суд може встановити порядок вашого спілкування з сином і, тим більше, визначити місце проживання дитини з батьком. Для цього вам необхідно надіслати до суду відповідний позов. Якщо дитині вже є десять років, то його думка обов'язково буде враховуватися при розгляді вашої справи.

 

Додаткові матеріали:

  • Визначення порядку спілкування з дитиною в судовому порядку
  • Спадкування заборгованостей за кредитними зобов'язаннями
  • Визначення місця проживання з дитиною в судовому порядку
  • Реєстрація дитини батьком за місцем його проживання без дозволу матері
  • Відмова співробітників паспортного столу реєструвати громадянина

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ