Підстави для позбавлення батьківських прав батька - хронічного наркомана

Вітаю! Буду дуже вдячна за консультацію. Моя ситуація така: я подала позов про позбавлення батьківських прав колишнього чоловіка. 2000 року суд виніс рішення про стягнення з нього аліментів. З того ж 2000 року раніше судимий був засуджений на 7 років 8 міс. за статтею 228 ч.13УКРФ. Аліменти не виплачувалися. Відносини з колишнім чоловіком не підтримувалися і не поддеріваются. На підставі невиплати аліментів поміняла дитині прізвище на свою. До позову про позбавлення батьківських прав доклала довідку про засудження, невиплату аліментів, постанову про зміну прізвища неповнолітньому сину. Обставина для позбавлення батьківських прав - хронічна наркоманія. Суддя не вважала за хронічну наркоманію достатнім обставиною, а лише відтворенням статті 69 Сімейного кодексу РФ. На даний момент за чутками колишній чоловік відбуває чергове позбавлення волі. Де мені невідомо, місце прописки теж не встановлено.
Підкажіть будь ласка як можна ще охарактеризувати наркомана щоб позбавити його батьківських прав? Для нас сином це дуже важливо.

Відповідь юриста:

Здрастуйте, батьки можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, зазначених у ст. 69 СК РФ. Перелік вказаний в даній нормі вичерпний. Наявність судимості за ст. 228 КК РФ не підтверджує однозначно хронічну залежність від наркотиків. Підтвердженням даного факту є свідчення лікарів, свідків і т.д. Ви можете також направити колишньому чоловікові вимога про стягнення аліментів, якщо останній не буде їх виплачувати, з'явиться ще одна підстава для позбавлення батьківських прав - ухилення від виконання обов'язків батьків, у тому числі злісне ухилення від сплати аліментів.

 

Додаткові матеріали:

 • Як можна позбавити батька його батьківських прав по відношенню до дитини?
 • Чи можна позбавити батьківських прав батька, який не сплачує аліменти і не ...
 • Як позбавити батька його батьківських прав і усиновити дитину новому чолові ...
 • Чи можна позбавити колишнього чоловіка батьківських прав через несплату алі ...
 • Як скласти позовну заяву про позбавлення батьківських прав?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ