Відмова співробітників поліції порушити кримінальну справу за фактом пожежі

З вини сусідів, нелегально здавали свій будинок і сараї Гастрабайтер, у нас згорів будинок. Займання сталося в сараї, де знаходилися гастрабай-тери. Причина, по за-ключення пожежної експертизи - проводка, але пожежно-технічна. експертиза не проводилася. Пожежні видали постанову про відмову в Порушено-ванні УД. Нами було на-спрямоване заяву в міліцію про порушення УД проти сусідів за фактом організації ними нелегальної міграції та порушення правил пожежної безпеки. Міліція також відмовила в порушенні справи за відсутністю складу злочину, перевірка міліції полягала лише в допиті сусідів, які спростували наші звинувачення, більше ніяких перевірок міліцією не проводилося (по базах тимчасової реєстрації, опитування сусідів і ін.).
1. Як більш грамотно скласти звернення в прокуратуру за фактом відмови в порушенні УД за нашою заявою?
2. Чи можемо ми вимагати порушення справи проти сусідів (або їх мешканців) по ст. 168 КК? У міліції нам сказали, що це неможливо, і потрібно звертатися до цивільного суду, що апріорі безглуздо, тому що сусіди неплатоспроможні.

Відповідь юриста:

Добрий день. 1. Заява в прокуратуру є звернення до прокурора в письмовій формі з питання реалізації прав і свобод громадян, гарантованих Конституцією та законодавством України. Правом подачі заяви в прокуратуру володіє не тільки будь-який громадянин Російської Федерації, а й іноземці, а також особи без громадянства.
Як і будь-який офіційний документ, заява повинна бути правильно оформлено:
-обов'язково наявність підпису звернувся із зазначенням прізвища, імені, по батькові;
-Документ повинен містити виклад суті справи, а також дані про справжнє місце проживання, навчання або роботи.

Якщо заява не містить вищевказаної інформації, воно визнається анонімним і не підлягає розгляду.
Після звернення громадян до прокуратури, їх зареєструють в журналі особистого прийому і зареєструють сама заява.
Заява має бути дозволено в строк не пізніше тридцяти днів з дня реєстрації в прокуратурі, а якщо воно не потребує додаткового вивчення і перевірки - не пізніше п'ятнадцяти днів, якщо інший термін не встановлено федеральним законом.
Заява вважається дозволеним, якщо розглянуті всі поставлені в ньому питання, на них дані мотивовані і зрозумілі заявнику відповіді, а також вжито необхідних заходів і відправлений письмову відповідь.

2. На даний момент, висновок пожежників говорить про те, що сталося загоряння через несправність проводки. Для порушення кримінальної справи необхідна наявність "необережне поводження з вогнем або іншими джерелами підвищеної небезпеки".

3. Вам необхідно звернутися до цивільного суду з позовом про відшкодування заподіяної шкоди. Якщо будинок сусідами здається, то швидше за все це не єдине житло. Отже, можливе накладення арешту на це майно, з метою відшкодування збитків, після його продажу на аукціоні, після відповідного рішення суду.

 

Додаткові матеріали:

 • Як грамотно скласти заяву в прокуратуру, щоб його прийняли?
 • Як правильно скласти заяву в прокуратуру на лікарню?
 • Як правильно скласти заяву в прокуратуру з приводу погроз колишнього чолові ...
 • Як правильно скласти заяву в прокуратуру про згвалтування?
 • Складання заяви в прокуратуру при невиконанні рішення суду?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ