Оскаржити бездіяльність співробітника поліції і отримати матеріальне і моральне відшкодування шкоди в судовому порядку

У липні 2010г.в г.Твері, у мого батька-пенсіонера, була викрадена а /м ВАЗ-2106.По фактом було порушено кримінальну справу. У жовтні 2011г.по його адресою прийшло повідомлення про те, що його автомашина знаходиться на штрафмайданчику в г.Твері. Виїздом на місце штрафстоянка ми виявили там нашу автомашину в практично розукомплектованому стані. Прицьому директор штрафстоянка повідомив нам, що дана машина знаходиться там з жовтня 2010р., (Т.е.спустя 3 мес.после викрадення) .поставлено на штрафмайданчик а /м була попротоколу ДАІ. Про те, що машина була виявлена і відправлена на штрафмайданчик моєму батькові повідомлено не було. Штрафмайданчику не наполягає на відшкодуванні оплати за стоянку в зв'язку з фактом угона.Однако, хотілося б знати до кого в даний час власнику машини пред'являти претензії щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Адже батько, літня людина, дуже переживав про втрату машини, а міг би отримати її вже через 3 мес.после викрадення. За рік на штрафмайданчику була розукомплектована, поржавіла. Чи можна звернутися з позовними вимогами до ДАІ, як до органу, зобов'язаного повідомити про факт знаходження автомашини.

Відповідь юриста:

Добрий день. Після виявлення автомобіля і залучення його в якості речового доказу, відповідно до ст.82 ч.2 КПК України, речові докази:
а) фотографуються або знімаються на відео або кіноплівку, по можливості опечатуються і зберігаються в місці, вказаному дізнавачем, слідчим. До матеріалів кримінальної справи долучається документ про місце знаходження такого речового доказу, а також може бути залучений зразок речового доказу, достатній для порівняльного дослідження;
б) повертаються їх законному власнику, якщо це можливо без шкоди для доведення.

Слідчий повинен був проінформувати про виявлення автомобіля, таким чином у вас з'являється можливість оскаржити бездіяльність співробітника поліції і отримати матеріальне і моральне відшкодування шкоди в судовому порядку.

 

Додаткові матеріали:

 • Звернутися до слідчого з письмовим клопотанням про зняття обтяжень з автомо ...
 • ПТС долучили до кримінальної справи.
 • Машина, що знаходиться на штрафмайданчику, була утилізована: що робити?
 • Чи може слідчий вимагати від власника викраденої машини ключі та документи ...
 • Відшкодування шкоди і притягнення до кримінальної відповідальності винну в ...

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ