Оформлення розірвання шлюбу та поділ спільного майна

Здрастуйте, шановні адвокати.
Мені потрібна ваша допомога.

Ми живемо в Москві разом з чоловіком 10 років (5 років до шлюбу, 5 років у шлюбі) і ведемо спільне господарство (є багато свідків).
9 років тому, в 2002 році, на спільні гроші з чоловіком ми придбали 2х-кімнатну квартиру-новобудову в Москві за договором пайової інвестування будівництва (але розписки, що я дала ці гроші чоловікові, зараз немає, на жаль). Зі свого боку я вклала свої гроші і гроші мами (з мамою оформляли під розписку).
У договорі пайового інвестування я прописана як секретар довірена особа інвестора, і в цьому договорі вказано телефон нашої спільної знімною квартири.
Оплата за договором була проведена через банк готівкою тільки на ім'я чоловіка в листопаді 2002 року, власність отримана теж на нього в 2004 році.
7-8 років тому я за дорученням від майбутнього чоловіка брала ключі, перевіряла якість будівництва, потім практично одна робила ремонт, відповідала за роботу ремонтних бригад, купувала меблі, техніку і займалася її складанням (деякі чеки збереглися). У цій квартирі-новобудові в момент здачі будинку були тільки бетонні стіни і стеля.
55 років тому ми розписалися в РАГСі, 5 років тому народилася наша спільна дочка з вродженим вивихом і підвивихи кульшових суглобів. Ми всі прописані в даній квартирі. Я дуже багато часу приділяла здоров'ю доньки, щоб вона не була інвалідом (стремена, масажі, санаторії, спеціальне взуття, спеціальна гімнастика, їзда а велосипеді, спеціальний ортопедичний дитячий сад з басейном ).
Зараз чоловік подав на розлучення, ділити квартиру не хоче, б'ється (я кілька разів знімала побої, один раз написала заяву в поліцію), скандалить при дитині, насильно забрав куплений для моєї роботи комп'ютер, обірвав кабель домашнього телефону, відмовився платити добровільно аліменти на дитину (у мене є диктофонний запис його відмов платити аліменти) і погрожує викинути нас на вулицю через суд. Один раз в липні пропонував купити мені з донькою 1-кімнатну квартиру в Москві (я записала цю розмову на диктофон) - зараз категорично «проти». До того ж чоловік заздалегідь підготувався до розлучення і перед подачею позову до суду у готівку гроші з банківських рахунків, зроблених ним під час офіційного шлюбу (це кілька мільйонів рублів, зароблені на основній роботі, в чорну, я вважаю, ці гроші зароблені при обмані клієнтів компанії , де він працює, податки з цих грошей не сплачувалися). Зараз чоловік живе у коханки.
Допоможіть, будь ласка, як зберегти житло? Як зробити право власності хоча б на якусь частку квартири, де ми живемо з донькою?

Відповідь юриста:

Привіт, в даному випадку вам необхідно направити до суду заяву про визнання фактичних шлюбних відносин за час до реєстрації шлюбу, після отримання рішення суду направляйте ще один позов про розірвання шлюбу та поділ спільного майна. Отримувати аліментні виплати на дочку ви можете і в шлюбі, для чого також направте позовну заяву, що буде швидше ніж об'єднувати позовні вимоги про розлучення і аліменти.

 

Додаткові матеріали:

 • Укладання угоди про розподіл спільного майна після розірвання шлюбу
 • Як правильно розірвати шлюб, розділити майно і отримати аліменти на дитину?
 • Як розділити спільне майно при розірванні шлюбу?
 • На якій стадії розірвання шлюбу знадобиться допомога юриста?
 • Як буде розділено майно подружжя при розірванні шлюбу?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ