Неповернення особи, засудженої до позбавлення волі, якому дозволено короткочасний виїзд

Мав бути свідком, а зробили обвинуваченим. Справа була в Білорусії в березні 2005 року. Мого чоловіка підставив "друг ", який вийшов з магазину під руки з Міліцією і продавщицею, а чоловік просто чекав його, ні про що не підозрюючи. "Друг " пограбував магазин на 2 глазурованих сирка і пляшку горілки, а звалив все на мого чоловіка.
Коли сидів у в'язниці, чекав адвоката, чинився тиск з боку прокурора. Прокурор підійшов до "клітці " і каже: "Визнай провину, отримаєш по мінімуму. Якщо немає - отримаєш по максимуму ". Прокурор запросив 4 роки позбавлення волі. Прокурор Новополоцка ж готовий був розстріляти, бризкав слиною і кричав, який мій чоловік злочинець, хоча у мого чоловіка не було жодного приводу в міліцію. "Друга " дали 1 рік виправних робіт, а чоловікові - 3 роки (один рік відразу був знятий за амністією).
Як було на суді з адвокатом, суддя - чоловікові "Ваш захисник не може бути присутнім, так як у неї зараз інший процес. Або відмовляйтеся, або сидите далі в тюрмі, поки інший адвокат прийме справу. " Але в документах адвокат значився. Чоловік став захищати себе сам, що з цього вийшло, ми вже знаємо. М, начальник управління виконавчої інспекції, теж у всіх документах хотіла зобразити його таким лиходієм, аж чоловікові самому страшно стало.
Чоловік не став відсиджувати, поїхав і довгий час жив і працював у Москві. Минуло 6 років, чоловіка знімають з поїзда (був в республіканському розшуку). Спочатку його відправляють на «добу» в тюрму, де його щодня били (чоловік просив у в'язниці зустрічі з адвокатом - було відмовлено), потім відправляють в «Виправна установа відкритого типу». Де без причинно не дають влаштовуватися на роботу, тиснуть людей морально. Хотіли там повісити порушення, типу начальник бачив, що мій чоловік з-за пазухи куртки дістає пляшку горілки і ховає його в контейнер. Це було як раз через місяць, я приїхала до чоловіка, сподіваючись його забрати хоча б пройтися по місту. А мені почали погрожувати: "Поки ваш чоловік щось нам не скаже, ми не зможемо його відпустити! " В результаті мені довелося залишити свій паспорт, як би в заставу, щоб забрати з цього страшного місця чоловіка хоч на пару годин.
Зараз він знаходиться там майже 3 місяці, а адвокати лише розводять руками і не беруться за справу. Адвокат самий тямущий каже, що тут порушення закону з боку суду Республіки Білорусі, але вони всі документи зробили, як їм треба, можна подати скаргу можна, але сенсу немає.
Ми не знаємо, куди звернутися! Може, хто підкаже?

Як порушив суд закон: 1. відмова від адвоката відбувається тільки в його присутності 2. Вони ж пишуть (офіційний документ), що він був присутній.

Відповідь юриста:

Добрий день. Дійсно, неповернення особи, засудженої до позбавлення волі, якому дозволено короткочасний виїзд за межі місця позбавлення волі або з яким надана відстрочка виконання вироку суду або відбування покарання, після закінчення терміну виїзду чи відстрочки карається позбавленням волі на строк до двох років.

Запишіться на консультацію до нашого юриста, і ми відповімо на всі ваші запитання після уточнення всіх нюансів і ознайомлення з матеріалами справи.

 

Додаткові матеріали:

 • Приватизація квартири під час перебування наймача в місцях позбавлення волі
 • Колишній чоловік надав до суду несправжню довідку про доходи: що робити?
 • Чи може чоловік забрати дитину посилаючись на психічний нездоровий стан мат ...
 • Що робити, якщо засуджений не згоден з терміном позбавлення волі?
 • Чи має право суд відмовити в УДЗ, якщо засуджений відбув 2/3 покарання?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ