Порядок відшкодування заподіяного збитку при направленні цивільного позову
Добрий день!
Прошу надати консультацію з питання відшкодування збитку в результаті крадіжки.
Я є власником ділянки землі в Московській області на якому знаходиться недобудований будинок. Будинок без внутрішнього оздоблення, але є вікна, двері, дах. Є свідоцтво про держ. реєстрації права власності на ділянку і дозвіл на будівництво.
7 березня цього року з будинку була здійснена крадіжка. Про подію мені повідомив 11.03.11 співробітник карного розшуку місцевого УВС. На наступний день я приїхав на дільницю виявив зламане вікно та пропажу з дому бензогенератори. Я викликав поліцію, яка зафіксувала подію. Був проведений огляд місця події, фотографування пошкоджень і дослідження вікна на предмет наявності відбитків пальців. Поняті не запрошувалися.
Після виконання вищевказаних дій мною були дані свідчення слідчому ОВС. У своїх свідченнях я, зокрема, вказав, що будинок використовується для сезонного проживання та зберігання будматеріалів і що в результаті крадіжки мені завдано значної шкоди. На даний момент я оцінюю збиток в 20.000 - руб (вартість бензогенератори, ремонт вікна, накладні витрати, чеки є). Крім того, слідчому були надані оригінали документів на викрадений бензогенератор (копії є).
15.03.11 було винесено постанову про визнання мене потерпілим.
Із слів слідчого, підозрюваним у крадіжці є будівельник із Смоленська. За ним поїхали, але він зник. На даний момент він оголошений в розшук. Крім того, були затримані два пособника з місцевих, які самі в будинок не залазили, але допомагали, в тому числі, в збуті викраденого.
Слідчий переконав мене в тому, що в інтересах обвинувачених відшкодувати заподіяну мені шкоду в досудовому порядку і попросив вказати про відсутність матеріальних претензій, щоб згодом не перекваліфікувати звинувачення.
З моменту визнання потерпілим минуло більше місяця. З питання добровільного відшкодування збитків до мене ніхто не звертався. На даний момент справа, за словами слідчого, знаходиться в стадії попереднього слідства, термін якого буде продовжено у зв'язку з розшуком основного підозрюваного.
Питання:
1. Яким чином можна заявити про наявність матеріальних претензій з тим, щоб розмір та порядок відшкодування були визначені в рамках попереднього слідства або судочинства у кримінальній справі?
2. Чи можливо отримати відшкодування заподіяної шкоди з уже затриманих посібників не чекаючи піймання основного підозрюваного? І якщо можливо, то як?
У разі, якщо задані питання мають позитивне рішення, прошу, по можливості, надіслати на пошту Alex-LAM1551@ya.ru зразки документів, а також повідомити кому і яким способом дані документи повинні бути відправлені.
Заранее спасибо, Олександр
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Александр. 1. Вам необхідно направити цивільний позов до суду для отримання компенсації завданої шкоди.
2. Рішення по суті цивільного позову приймається судом за результатами судового розгляду у вироку (п. 1 ст. 317458 КПК). При
постановленні вироку суд вирішує, чи підлягає задоволенню цивільний позов, на користь кого і в якому розмірі, а також чи підлягає відшкодуванню матеріальної шкоди, якщо цивільний позов не був пред'явлений.
Додаткові матеріали:
Позовна заява про відшкодування заподіяної матеріальної шкодиПорядок стягнення матеріальних збитків з сервісного центруВідшкодування матеріального збитку до розгляду кримінальної справиПравила напрямки цивільного позову про відшкодування збиткуЦивільний позов